Kolumbia Finca Mahusa - NOWOŚĆ

Kolumbia Finca Mahusa - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1700 - 1900 m n.p.m.
region/plantacja Finca Mahusa, Caicedonia, Valle de Cauca
odmianaPink Bourbon

Jeszcze jedna kawa od Johna Hurtado. Tym razem ziarna odmiany Pink Boubon. W smaku jest bardzo intensywna, lemoniadowa, z nutami ciemnych owoców: granata, wiśni i dzikiej róży, ale z równoważącymi je nutami owoców tropikalnych. 

Ziarna pochodzą z Valle de Cauca (uwaga nie mylić z Cauca, z którym Valle de Cauca graniczy od południa), którego stolicą jest jedno z największych kolumbijskich miast Cali. Tam, w okolicach miasteczka Caicedonia, na kawowej farmie wychował się John Hurtado, który wyprodukował naszą kawę. Historia Johna jest jedną z wielu podobnych - jako młody czlowiek wyemigrował do USA w poszukiwaniu lepszego życia, a po osiągnięciu dojrzałego wielu postanowił wrócić w rodzinne strony. Dopiero wtedy zainteresował się kawą. Może dlatego, że rodzice byli już starsi i chcieli odpocząć od ciężkiej pracy na farmie, a może też dlatego, że w regionie nie ma wielu innych możliwości. Na pewno wpływ na tę decyzję miał fakt, że kawa z jego farmy ma świetną jakość. Farma jest położona na wysokości 1700 – 1900 metrów n.p.m. i jest otoczona naturalnymi lasami, w pobliżu znajdują się trzy źródła. 

W każdym razie John po powrocie zaczął wprowadzać zmiany i ulepszenia. Obok kawy segementu commodity postanowił uprawiać bardziej egzotyczne odmiany, zainteresował się też obróbką i tu też wprowadził zmiany. Na pewno dużym sukcesem było wyszkolenie i ciągłe dbanie o zbieraczy. Bo to od nich w ogromnym stopniu zależy to, jak dobry będzie zbiór - najlepszy zbieracz zrywa najdojrzalsze owoce pomijając wszystkie inne. I ma to niebagatelne znaczenie dla ostatecznego profilu i jakości kawy.

Nasze owoce po zebraniu były ręcznie przebrane i umyte. Potem trafiły do stalowych zbiorników, gdzie fermentowały, po czym były mieszane i znów fermentowane. Takie 24-godzinne sekwencje były powtarzane kilka razy, by osiągnąć pożądany efekt. Na koniec owoce przeniesiono na platformy do suszenia. Tam, na słońcu, przebywały ok. 2 tygodnie. 

UWAGA: ze względu na specyfikę tych ziaren, wypalamy je tylko jasno, do zaparzania metodami przelewowymi

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
59,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Finca Mahusa - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij